Bütünsel İyileşme

Asimetrik Antrenman
ve Postür Analizi

Bedenin yer çekimine karşı 360 derece hareket edebildiğini biliyor muydunuz? Akıllı kaslar yaratan asimetrik antrenmanla sağlıklı omurga yapısına ve doğru postüre sahip olun.

Asimetrik antrenman yer çekimine karşı yapılan bir antrenman sistemidir. Vücudumuzun çapraz darbe almaması için, sağ beden tarafımız ve sol beden tarafımızı eşit hale getirmeyi ve böylece 360 derece hareket edilebilme kabiliyetini sağlamayı amaçlarız. Asimetrik antrenman yanlış basınçlara karşı korunmak için hedeflene bir antrenman kurgusudur .

Bütünsel İyileşme‘de antrenman sistematik değil, asimetrik olarak yapıldığında gerçek anlamda etkilisini gösterir. Asimetrik antrenman, doğru bir rehberle, insanın kendi vücudundaki sınırları makinelerin gücüyle değil, kendi kendine fark etmesini sağlar.

Asimetrik antrenman, hareketlerin içinde denge (sinir kas sistemi) ve dinamik esnekliğini destekleyen bütünün bir parçası olarak yapılır.

Dinamik, esneklik ve denge ile hedeflenen amaç akıllı kaslar yaratmak, doğru nefes alma ve verme düzenini oluşturmak, merkezi sinir sistemini kuvvetlendirmek ve sağlıklı bir omurga yapısı sağlamak.

Hem serbest ağırlık hem vücut ağırlığıyla yapılan ve tüm vücudu çalıştıran hareketleri içeren asimetrik antrenman, kardiyovasküler sistemi harekete geçirerek dayanıklılığı arttırırken metabolizmayı da hızlandırıyor.

Yer çekimine karşı antrenman yapmak ve yaşlanmayı mümkün olduğunca yavaşlatmak; sağlıklı bir kemik yapısıyla yaşlılığa merhaba demek için yer çekimine yaslanıyoruz.